Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Новини економічної стратегії

Валерій Дубіль: "Батьківщина" завжди буде на стороні людей

  • 24 липня 2018

13 липня Верховна Рада закрила 8-му сесію VIII скликання. Провладна більшість депутатів випромінює позитив – на їхню думку, підчас неї прийняли багато Законів, які покращують життя українців. Звичайні ж громадяни оптимізму народних обранців не поділяють. Вони вже відчули переваги життя «по-новому» на собі, про що свідчать соцдослідження: за даними групи «Рейтинг», 71% наших громадян вважають, що справи України йдуть у неправильному напрямку.

Про те, що насправді стоїть за реформами від влади і як вони впроваджуються в Україні, ми розпитали народного депутата з фракції «Батьківщина» Валерія Дубіля.

Валерію Олександровичу, як Ви оцінюєте результати роботи Верховної Ради за останню сесію?

Ви знаєте, у мене таке враження, що Раду окупувала група людей, які не виходять на зв’язок із простими українцями. Так, деякі Закони, що стосуються аграрного сектору, Нацбезпеки, податкової політики, - дійсно позитивні. Але більшість законів, які вносила і протягувала кнопкодавством провладна більшість – або лобістські, або антинародні.

Із таких найвагоміших – про відновлення кредитування. Цей закон розширює права фінансових установ, а права позичальників і поручителів - звужує. Якщо позичальник не може повернути борг банку, то його віддаватиме поручитель. У разі смерті поручителя, його майно забере банк. Окрім того, банки зможуть змінювати відсоткову ставку протягом всього терміну дії кредитного договору.

Так само – закон про валюту. На стрибках валюти наживаються, а вони ухвалюють закон про паралельне ходіння електронних грошей замість того, щоб терміново розслідувати, хто наживається на стрибках національної валюти.

Ще один цікавий законопроект, який влада намагалась протягнути - №8225Д. Наша лідер Юлія Тимошенко просто розгромила цей законопроект на Погоджувальній раді ВР, адже він фактично дозволяє об’єкти стратегічної державної власності, що не підлягають приватизації, передати в концесію, або в управління – таким чином, фактично приватизувати їх без грошей. У 21 сторіччі, у демократичній державі! І завдяки цьому виступу законопроект до порядку денного навіть не включили. Тобто, ви бачите, що відбувається за спиною українців? Нас продовжують грабувати по-тихому, «по-новому». А що відбувається із ринком землі? Владі не потрібний чесний ринок – їй потрібно нажитися на чорноземах і простих українцях. Влада хотіла вчергове обманути українців і протягнути законопроект №3738Д, який би дозволив іноземцям скуповувати нашу українську землю, але поки що цього їй не вдалось зробити.

Знаю, що «Батьківщина» виступала проти відкриття ринку землі. Ваша фракція не змінила своєї думки?

Ми виступали не проти відкриття ринку землі. Ми виступали проти того, щоб відкривати його в умовах, коли немає відповідного законодавства. Проведене Всеукраїнською аграрною радою опитування свідчить, що мінімум 50% агровиробників хочуть відтермінування зняття «земельного мораторію» мінімум до 2022 року. Держава має думати не про те, як продати землю, а про те, як створити умови, щоб землю придбали саме селяни. А хто зараз із селян реально це може зробити, коли в нас понад 80% населення живе за межею бідності? Та й скасовувати мораторій зараз дуже ризиковано, адже ті, хто орендують землі зараз, матимуть право відразу викупити її. А ніхто з олігархів не стане переплачувати за те, що вони і так вважають своїм.

За наполяганням нашої фракції Рада зробила перший крок до запровадження законодавства, яке враховує інтереси нашого народу і убезпечує українські землі від масової прихватизації іноземцями і олігархами, проголосувавши Закон, який дозволить простим українцям, котрі працюють на власній землі, отримувати її у власність.

Законопроектом №7060 дозволяється після 7 років оренди 5 га державної ріллі приватизувати сімейним фермерським господарством 2 га безоплатно та 3 гектари з виплатою в розстрочку на 20 років. Тепер потрібно прийняти низку законів про підтримку фермерських господарств. Цими законами ми посприяємо створенню мільйонів фермерських господарств замість 35 тисяч. Великий камінь спотикання тут діюча провладна більшість - чи вона їх підтримає, чи продовжить просувати свої, вигідні тільки олігархам і іноземцям, закони про обіг земель сільськогосподарського призначення, а наші продовжить блокувати.

Стосовно Антикорупційного суду. Вже можете передбачити, як він працюватиме?

У нашій державі будь-яка інституція може працювати правильно, як це працює в Європі, за однієї простої умови. Влада і її оточення не мають на це впливати.

Щодо Антикорупційного суду – позитивним є те, що нам вдалося разом із міжнародними партнерами не допустити включення до Закону поправки, яка дозволяє розглядати апеляції по уже відкритих справах у судах загальної юрисдикції, а не в новоствореному Антикорупційному суді. Це б дозволило тим, хто вже під слідством, оминути розгляд апеляції в Антикорупційному суді.

На всі ці політичні ігри, які влаштовує провладна більшість, пішло дуже багато часу. Це тактика затягування часу. Пригадую, як провладні депутати відмовлялися голосувати важливі для українців закони, доки не проголосують їхні. Не розглянули закони про покращення податкового режиму для малого та середнього бізнесу, зниження тарифів на житлово-комунальні послуги, податковий суверенітет та офшорні компанії. Таким чином, влада себе убезпечує. Але такими порядками денними, які були на останній сесії, вона вбиває довіру людей до влади як такої.

Знаю, що Ви, як колишній медпрацівник, опікуєтесь українською медициною. Що прийняли для розвитку цієї галузі?

Скажу так – законів, які б глобально і на краще змінили ситуацію в медицині не приймали. А зараз ситуація в медицині така, що медична субвенція на 2018 рік покриває тільки 67% від фінансової потреби медичних установ. Решту змушені дофінансовувати громади і місцеві бюджети. За рахунок чого виник такий дефіцит? За рахунок розпіареної медичної псевдореформи, інакше її не назвеш. Адже у той час, як нереформовані заклади страждають, у реформованих збільшилось фінансування у 2-2,5 рази збільшилось фінансування. І МОЗ бачить лише другу цифру, про першу його чиновники мовчать.

Натомість, міжнародні експерти про це заявляють вголос. У листі до Верховної Ради один із найповажніших спеціалістів галузі дитячої онкогематології доктор Мартін Фрідріхс пише, що підтримка, виказана послами G7 і членами делегації ЄС медреформи, яку проводить Супрун, передчасна. Самі цілі МОЗа неправильні. Основною метою має бути не економія бюджетних коштів чи боротьба з корупцією, а створення системи профілактики захворювань і оптимального лікування пацієнтів, тобто забезпечення максимальної доступності медпослуг для всіх без виключень категорій населення.

Ситуацію потрібно рятувати терміново, адже система тримається на останній соломинці. Тому наша політична сила розробила законопроект, який мінімізує негативні наслідки від «реформи» МОЗа, і зараз збирає підписи. Це – закон про обов`язкове медичне страхування, коли за працюючого сплатить роботодавець, за непрацюючого – держава, і дуже сподіваюся, що ми вже восени зможемо його прийняти. Адже в інакшому випадку вже у наступному році система охорони здоровя розвалиться остаточно.

А як щодо окремих напрямків галузі?

Із не таких глобальних законів, але які реально напряму рятують українців, відзначу Закон про трансплантацію № 2386а-1. Голосували ми його 17 травня, і це – дійсно історична дата для всіх українців, адже, на жаль, лихо може трапитися з кожним, а цього дня ми зробили максимально для того, щоб важкохворі отримали шанс на життя. Закон зможе врятувати понад 2000 людей щороку. Раніше важкохворі, яким потрібна була пересадка органів, мали збирати гроші чи лікуватися за державний кошт (якого завжди немає!) закордоном, бо не була виписана юридична процедура отримання згоди з боку донора чи її законного представника та порядок її відкликання. Тепер кожен українець зможе стати донором, при цьому закон попереджує зловживання у цій сфері і убезпечує конфіденційну інформацію і донора, і реципієнта. Він не змінює вже існуючого в українському законодавстві (Закон про трансплантацію – №1007-14) принципу «чітко висловленої згоди» («презумпція незгоди») про посмертне донорство (людина за життя дає згоду на вилучення анатомічних матеріалів письмово).

Знаєте, коли цей законопроект проголосували, люди – важкохворі і їхні родичі, що стояли під Радою, просто заплакали. Вони не вірили, що це колись відбудеться. Але для того, щоб цей законопроект запрацював, МОЗ має розробити ще підзаконну базу і втілити його у життя. І доки це станеться, а всі ми знаємо наскільки «швидко» і «чітко» працює команда Міністерства охорони здоров’я, українці вимушені лікуватися закордоном. А через те, що т.в.о. Міністра Уляна Супрун підписала недофінансований бюджет, гроші на програму лікування українців закордоном закінчилися. Передбачаючи це, ще взимку я подавав законопроект №8035, який збільшує фінансування програми лікування за кордоном. Але він і досі не проголосований. А що таке відсутнє фінансування за цією програмою? Це – смерті людей.

Через таку ганебну політику українці вже не вірять у цю владу. Вони побачили, що на крові українців, до влади прийшов новий олігархічний клан. І, знаєте, скільки я спілкуюся з людьми у маленьких селах і містечках, люди говорять, що у них вже опускаються руки і вони не вірять, що колись в Україні, як вони кажуть, буде життя, як у людей.

Що необхідно зробити, щоб відновити довіру до влади українців?

Питання не у довірі до влади, питання у самій владі – які вона собі ставить цілі: зробити життя українців кращим чи навпаки – на них нажитися. І на жаль, усе те, про що ми сьогодні говорили, свідчить про друге - влада, яку фактично винайняв на роботу народ, нехтує своїми службовими обовязками, гарантуючи гарне життя не народу, а собі. І нашій фракції доводиться щодня відстоювати право простих людей на гідне життя, яке і так закріплене українським законодавством.

Як змусити владу рахуватися з народом? За діючого законодавства – ніяк. Чинна Конституція створювалась за зачиненими дверима, нашвидкоруч, і кожен Президент підлаштовував її під себе. От і виходить, що за нею у простих людей є лише обов’язки, а у влади – безпрецедентні права.

Єдиний вихід - разом із людьми розробити новий суспільний договір. Контролюючі органи мають стати чітко відмежованими від політичних діячів, уряду і парламенту. Щопонеділка вже проходять фахові обговорення положень нової Конституції, тобто нового суспільного договору, за модераторства самої Юлії Тимошенко. До цих обговорень залучено понад 80 науковців, фахівців та представників громадянського суспільства. І згодом ми плануємо проводити подібні заходи в усіх регіонах України. Як говорить Юлія Тимошенко, за 9 місяців внаслідок суспільної дискусії має народитися проект гармонійного суспільного договору, у якому представники влади не зможуть змінити навіть кому. І я впевнений, тільки за умови постійного діалогу ми зможемо відродити нашу Україну і зробити її однією з найзаможніших країн Європи.

За матеріалами val.ua.

"Новий курс України": Юлія Тимошенко пропонує план дій

  • 21 червня 2018

15 червня у Києві за ініціативою Юлії Тимошенко зібрався масштабний форум «Новий курс України». Більше тисячі експертів, представників громадськості і політичних активістів обговорювали стратегію розвитку країни. Свій план дій запропонувала і сама Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що стратегічна мета України – повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО і відновлення територіальної цілісності держави. «Доки Донбас і Крим не повернуться до України ніхто з українців не може бути спокійним, - підкреслила вона. – Агресія Росії має бути зупинена».

Запорукою впевненого руху країни у майбутнє Юлія Тимошенко вважає оновлення конституції та укладання нового «суспільного договору». «Право народу на свій розсуд, самостійно і під свою відповідальність організовувати власне життя і життя суспільства – це основа такого суспільного договору», - пояснила вона. Найефективнішим державним устроєм лідер «Батьківщини» назвала парламентську республіку канцлерського типу. За такого устрою громадяни мають одночасно обирати парламент та керівника уряду - канцлера. І саме кандидат на посаду голови уряду має очолювати партійний список. Це робиться для того, щоб «ніхто не міг витягти невідомого кандидата з-під столу, узгодити його з олігархією і показати народу», - підкреслила Тимошенко. За її словами, Україні потрібна дієва влада, сильна підтримкою народу, на який вона спирається.

План дій, запропонований Тимошенко передбачає також посилення ролі громадянського суспільства, яке має отримати потужні важелі для контролю за владою. «Вона продемонструвала новий для України тип лідерства» - так прокоментував підсумки Форуму політолог Сергій Биков. «Тимошенко залучила на свій бік не тільки ідейних прихильників, ай відвертих опонентів. Якщо запропонований нею план втілити в життя, Україна стане однією з найсильніших країн Європи» - підкреслив експерт.

Участь у форумі «Новий курс України» взяли і представники Чернігівщини – депутати різних рівнів, голови об’єднаних громад, мери міст, громадські активісти. Народний депутат України Валерій Дубіль відзначив важливість форуму:

«Проблема нашої країни у тому, що нею правлять ті, кому вона не потрібна. Україна багата на висококваліфікованих експертів і простих робітників, яким дійсно болить майбутнє батьківщини, які знають що і як можна змінити. Але вони не можуть цього зробити наодинці, а їхні ідеї сучасна влада не підтримає, бо тоді позбавиться джерела наживи. І українці розуміють, що тільки об'єднавши людей можливо виробити єдиний план змін в Україні, щоб нарешті народ став реальною владою у країні. Єдина людина, хто змогла це зробити – Юлія Тимошенко. Вона зібрала нас тут і об’єднала – людей різних професій, експертів, політиків і юристів, і показала: все може бути так, як того хочуть українці. Вона вивела загальнонаціональну дискусію про те, як жити далі, на новий рівень і разом із експертами розробити кардинально інакшу стратегію розвитку нашої держави. І коли всі ми почнемо втілювати її життя, Україна почне свій шлях до розквіту.»

Для обговорення пропозицій, висловлених на форумі, буде створено чотири постійно діючих платформи. Передбачено, що найближчим часом відбудуться й тематичні форуми, які розроблятимуть стратегію економічної та соціальної політики держави.

За матеріалами газети "Деснянка".

Чернігівські фермери підтримують позицію «Батьківщини» в питанні продажу земель

  • 16 серпня 2017

Власники паїв та фермери села Дібрівне, що на Чернігівщині, підтримують позицію «Батьківщини» у тому, що не можна продавати українську землю. Про це вони повідомили під час спілкування з журналістами.

Як повідомляє прес-служба Чернігівської обласної парторганізації, «Батьківщина» й надалі боротиметься за збереження родючих чорноземів.

«Влада заблокувала нашу ініціативу, заборонила українському народу проводити референдум проти продажу сільськогосподарської землі недарма. Вона знає, до чого призведе референдум – люди своїми голосами підтвердять, що землю не можна просто взяти і віддати в руки іноземців. Отже, влада більше не зможе вигадати як наживатися на українських чорноземах», – заявив народний депутат України, голова Чернігівської обласної «Батьківщини» Валерій Дубіль.

Фермери прогнозують, що в разі припинення дії мораторію на продаж сільськогосподарських земель власники ділянок ризикують продати свої паї за мізерну ціну, а українські села просто зникнуть.

«Всі, хто працює на землі, сходяться в одному: продаж землі – це злочин проти українського народу. Влада повинна спочатку запитати у людей, чи хочуть вони продавати землю», – повідомив керівник фермерського господарства селища Дібрівне Віктор Малофій.

Наразі за збереження українських родючих чорноземів виступило близько 150 тисяч жителів Чернігівщини.

 За матеріалами ba.org.ua.

Скасувати абонплату за газ вдалося завдяки тиску суспільства

  • 12 квітня 2017

Скасувати абонплату за підключення до газових мереж вдалося завдяки тиску на владу українського суспільства.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, повідомляє ba.org.ua.

«Батьківщина» ініціювала звернення до місцевих рад про проведення позачергових сесій для ухвалення звернення до президента, прем’єра, до НКРЕКП щодо негайного скасування так званої абонплати» , – сказала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг призупинила своє ж рішення щодо встановлення абонентської плати за підключення до газових мереж з 1 квітня цього року. Про це повідомив регулятор на засіданні 10 квітня, пише «Интерфакс-Украина».

Народний депутат України з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль розповів, що  Чернігівщина відреагувала буквально моментально. Прилуцька міська, Козелецька, Ніжинська і Куликівська районні ради виказали своє невдоволення президенту, прем’єру, НКРЕКП і у зверненнях вимагали припинити це свавілля:

«Це знущання над людьми. Під тиском народу влада змушена була піти на поступки. Разом ми добилися скасування цього нового ганебного збору – абонплати за газ. Якщо іншого шляху ця олігархія не знає, будемо й надалі ініціювати звернення рад, задіювати всі важелі!

Влада має працювати для людей, а не забирати в них останнє! І «Батьківщина» завжди, разом з лідером Юлією Тимошенко, буде стояти на захисті простих людей», - сказав Валерій Дубіль.

Юлія Тимошенко також зазначила, що понад сотня місцевих рад ухвалили таке звернення, та подякувала їм за оперативну реакцію.

 

За матеріалами ba.org.ua, interfax.com.ua, val.ua, телеканал «Прилуки».  

«Батьківщина» вимагає від уряду проіндексувати соціальні виплати

  • 25 квітня 2015

Фракція «Батьківщин» вимагає від уряду проіндексувати зарплати, пенсії та інші соціальні виплати.

Архів новин розділу
<< < жовт. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Новини інших розділів
Четвер, 12 вересня 2019
За матеріалами блогу Валерія Дубіля на kievvlast.com.ua. Від нових депутатів медики чекають швидких змін. Їх необхідно проводити вже зараз – якщо…
Інтерв’ю