Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Депутатсько-експертна група з розвитку системи охорони здоров’я

Що таке публічна політика?

На заході під цім терміном розуміють націленість держави на реалізацію суспільних інтересів. Для цього налагоджується взаємодія між представниками громадськості, експертами, парламентом та урядом. І розробка законопроектів ведеться сумісними зусиллями всіх сторін, а кожен кожний крок висвітлюється публічно.

Публічна політика в охороні здоров’я є одним з найважливіших завдань демократії. Сфера охорони здоров’я пов’язана з питаннями життя та смерті всіх громадян без виключення, а отже кожна зміна в галузі потребує найширшого суспільного обговорення. Сьогодні, на жаль, гострі дискусії на рівні громад і медичного загалу йдуть вже під час проведення реформи, а не на стадії публічного обговорення та попередніх дискусій з усіма зацікавленими сторонами (стейкхолдерами), що, відповідно до повного циклу публічної політики, робиться відразу після проголошення політичного порядку денного.

Така ситуація виникла саме через дефіцит відкритості у формуванні політики в галузі охороні здоров’я України: проекти законів та інших нормативних актів з’являються у полі бачення народу та представників медичної галузі неочікувано, зненацька, і починають обговорюватись запізно. Це призводить не тільки до вкрай низького рівня ініціатив, але й до великої загрози корупційного лобізму. Саме ця проблема змусила МФО «За впровадження повного циклу публічної політики» взятися також і за медичний напрямок, координатором якого став народний депутат України Валерій Дубіль. Задля найглибшого вивчення проблем на пошуків механізмів їх вирішення Валерій Дубіль створив депутатсько-експертну групу із залученням провідних спеціалістів у галузі охорони здоров’я.

Завдання групи:

  • розробка проектів реформ у галузі охорони здоров’я;
  • проведення публічних консультацій з експертами та стейкхолдерами;
  • залучення експертів та громадськості до підготовки повного переліку проблем реформ, що плануються;
  • опрацювання «книги проблем» та створення «книги рішень»;
  • розробка проектів законів та інших нормативно-правових актів, які потрібні для ефективного втілення реформ.

Виконання всіх цих завдань і стане запровадженням повного циклу публічної політики в охороні здоров’я, який забезпечить високу якість нормотворчої роботи, її сприйняття народом України та професіоналами медичної галузі.

 

Подiлитись посиланням: