Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Через непрофесіональність команди МОЗа знову помиратимуть українці

  • Четвер, 05 липня 2018
  • 163

МОЗ знову невірно розрахував потребу на 2018 рік на лікування важкохворих українців закордоном, і вже зараз гроші, виділені на програму закінчилися. Через непрофесіональні дії команди Міністерства знову помиратимуть люди!

Про це сьогодні в кулуарах парламенту заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Як розповів парламентар, у 2018 лікування потребувала 241 людина, тоді як у минулому – 224. Та черга на трансплантацію росте щодня:

«На більшу кількість пацієнтів МОЗ розрахував меншу кількість грошей. У 2018 році бюджет програми «Лікування громадян України за кордоном» майже вдвічі менший, аніж минулоріч. І це при тому, що у минулому році не всі змогли поїхати на лікування за кордон, бо тоді так само МОЗ помилився у розрахунках і запитав недостатню суму. Це вже просто якась система! І розуміючи, що історія повториться, ще в середині лютого я подав законопроект про збільшення фінансування програми. Проте його й досі не розглянули навіть у першому читанні!» - обурився нардеп.

Валерій Дубіль підкреслив, що пілотний проект з трансплантації в Україні ще не стартував, а 112 млн грн, виділених на нього, й досі знаходяться на рахунках Міністерства охорони здоров'я:

«МОЗ не залишив українцям вибору – лікуватися в Україні вони не можуть, виїхати за кордон на лікування також. Законопроект, який би допоміг врятувати життя просто не вносять до зали!» - розповів парламентар.

Окрім того, за словами нардепа, вчора парламентський комітет з питань охорони здоров'я визнав роботу МОЗа з реалізації програми «Лікування громадян України за кордоном» незадовільною і звернеться до Кабміну, щоб той зобов'язав МОЗ негайно ліквідувати недоліки, які знайшла Рахункова Палата і розглянув відповідність займаній посаді відповідальних за програму:

«Імен комітет вирішив не називати, проте всі знають, хто у МОЗі має нею опікуватися. І саме цю людину нещодавно виправдовував прем’єр. Сподіваюсь, після висновків комітету вже стосовно реальних справ, а не слів, прем'єр нарешті наведе порядок у програмі лікування українських громадян за кордоном і прийме кадрове рішення. Такий складний напрямок має очолювати відповідальна людина із чистою совістю!» - резюмував Валерій Дубіль.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < лют. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28