Офіційний сайт народного депутата України Валерія Дубіля

Валерій Дубіль: Ми можемо зробити професію медика престижною, а меддопомогу – доступною і якісною

  • Неділя, 16 червня 2019
  • 172

Коли у медиків будуть гарні умови праці, європейські зарплати і впевненість у завтра, кожен пацієнт відчує це на собі.

Про це сьогодні під час привітання медиків Чернігівщини заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Валерій Дубіль.

На його думку, ці фактори визначають майбутнє професії медика і всієї української медицини.

«Взаємозв’язок простий: через зростаючий дефіцит бюджету медпрацівник не впевнений у завтра – чи матиме роботу. Низька зарплата спонукає його брати додаткове навантаження, щоб прожити. Фактично, люди працюють у нелюдських умовах, а найпершим це відчуває пацієнт», – переконаний народний обранець.

Через це вимирання українців пришвидшилось на 23 000 на рік, а 70 000 медиків виїхало за кордон. Тисячі медиків з України сплачують податки у Польщі. А от влада була зацікавлена у такому стані речей, адже таким чином змогла скоротити кількість працівників галузі, а відтак – зекономити, зазначив політик.

«Коли одна людина бере на себе подвійне чи навіть потрійне навантаження, вирішується проблема нестачі кадрів і їхнього забезпечення. Їх не треба навчати, не треба створювати додаткове робоче місце, обладнувати його. От і маємо дуже сумну картину: молодь йде вчитися на лікаря, щоб потім підтвердити свій диплом закордоном і виїхати туди. Вчить мову паралельно з навчанням. А той фундамент із медпрацівників, що залишився тут, витягає галузь із ями», – переконаний Валерій Дубіль.

Тому, за словами народного обранця, найкращим подарунком до Дня медика за рік будуть не порожні слова чи обіцянки, а впровадження плану порятунку української системи охорони здоров’я, який команда «Батьківщини» розробляла з тисячами експертів, медиків і пацієнтів.

«Ми можемо зробити професію медика престижною, а меддопомогу – доступною і якісною – у нас є реальний путівник. І дуже хотів би, щоб нова влада долучилася до нашої роботи і допомогла зробити це для українців. Це буде краще за всі квіти і вітання до Дня медика», – резюмував нардеп.

За матеріалами ba.org.ua.

Подiлитись посиланням:
Архів новин розділу
<< < жовт. 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31